Plavecký bazén - vnitřní

Klasický 25m plavecký bazén nabízí 6 plaveckých drah, je využíván především pro školní výuku plavání, tréninky KPS Rakovník. Hloubka bazénu je 1,2m-1,6m. Jsou zde vyhrazené dráhy pro veřejnost, které jsou určeny pro kondiční plavání. Teplota vody pro kondiční plavání se pohybuje kolem standardních 27,3°C. Sledujte, prosím, rozpis obsazenosti plaveckých drah.

 

Vnitřní bazén 29°C

 

PLAVECKÝ BAZÉN - VENKOVNÍ

Ve venkovním areálu se nachází klasický 25m plavecký bazén s hloubkou 1,2-1,6m, k dispozici je dětské brouzdaliště s hloubkou 0,1m-0,4m.

Ve venkovním areálu jsou sprchy, WC, imobilní převlekárny a pro děti dětské hřiště.

 

Parní lázně

Parní lázeň je speciálně upravená místnost, která je vyhřívaná na 45°C a vlhkost dosahuje až 100%. Kombinace tepla a vlhka má na organismus řadu pozitivních účinků. V parní lázni, podobně jako v sauně, dochází k otevírání pórů a k výraznému pocení, ale vysoká vlhkost vzduchu znemožňuje odpařování potu a potlačuje tak následné ochlazování těla, přičemž pot z těla stéká. Parní lázeň podporuje správné fungování kardiovaskulárního, nervového a hormonálního systému, uvolňuje svaly, zlepšuje metabolismus, detoxikuje organismus a při pravidelném navštěvování zvyšuje obranyschopnost organismu. Pobyt v parní lázni odbourává stres a uvolňuje mysl.

  Parní lázně